Serwis WWW Politechniki Śląskiej Moduł Kandydata Systemu Obsługi Rekrutacji
Kandydaci niepełnosprawni
Rekrutacja przez pełnomocnika
Informator o kierunkach 2015/2016
Zaloguj się w Systemie Obsługi Rekrutacji (SORek)

Informacje dla przyjętych

24.07.2015 r.

Komunikat Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej Politechniki Śląskiej z dnia 24 lipca 2015 roku.

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna informuje, że przyjmowane są nadal zgłoszenia kandydatów na studia stacjonarne (według dotychczas obowiązujących zasad przyjęć) – na następujące kierunki studiów:

W związku ze zmieniającą się liczbą wolnych miejsc, na skutek rezygnacji i rozpatrywanych odwołań, informacja o aktualnej liczbie wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach dostępna jest w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych.
Uczelniana Komisja Rekrutacyjna dopuszcza możliwość aktualizowania na bieżąco listy kierunków w naborze II, o ile pojawią się wolne miejsca na innych kierunkach w wyniku rezygnacji kandydatów.

16.07.2015 r.

Komunikat Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej Politechniki Śląskiej z dnia 16 lipca 2015 roku.

Kandydaci naboru I, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na wybrany przez siebie kierunek studiów - mogą ponownie dokonać wyboru kierunku studiów spośród tych, które dysponują wolnymi miejscami, ogłoszonych w niniejszym komunikacie Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej 16.07.2015 r. – 24.07.2015 r.

20.07.2015 r. (godz. 23:59) – Ostateczny termin rejestracji dla kandydatów na kierunkach z listy ogłoszonej przez UKR.
    21.07.2015 r. (godz. 12:00) – Ogłoszenie listy IIIa zakwalifikowanych do przyjęcia (wezwanie do złożenia dokumentów). Ogłoszenie listy rezerwowej.
    22.07.2015 r. *(godz. 14:00) – Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z listy IIIa zakwalifikowanych do przyjęcia.
    22.07.2015 r. (godz. 15:00) – Ogłoszenie na poszczególnych wydziałach listy IIIa przyjętych na studia, listy nieprzyjętych oraz listy IIIb zakwalifikowanych do przyjęcia (wezwanie do złożenia dokumentów).
    23.07.2015 r. (godz. 15:00) – Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z listy IIIb zakwalifikowanych do przyjęcia.
    24.07.2015 r. (godz. 15:00) – Ogłoszenie na poszczególnych wydziałach listy IIIb przyjętych na studia i listy nieprzyjętych na studia.
- kandydat nie wnosi opłaty rekrutacyjnej;
- w naborze uzupełniającym na studia stacjonarne I stopnia mogą brać udział kandydaci, którzy mają liczbę punktów większą lub równą 18;
- rekrutacja uzupełniająca dotyczy tylko kandydatów biorących udział w naborze podstawowym.
* Dostarczenie dokumentów na Uczelnię zgodnie z procedurą rekrutacji osobiście lub przez pełnomocnika

Wykaz kierunków dysponujących wolnymi miejscami:

24.06.2014

Rozpoczęcie elektronicznej rejestracji na studia III stopnia nastąpi zgodnie z harmonogramem 01.07.2015 r.

16.04.2014

Zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie o braku przeciwskazań do studiowania na kierunku

Obowiązek dostarczenia zaświadczenia o braku przeciwskazań do studiowania na kierunkach, na których kandydat na studia będzie narażony na działanie czynników szkodliwych dotyczy części kierunków i stopni studiów. Wykaz kierunków oraz czynników szkodliwych jest dostępny na stronie: http://rekrutacja.polsl.pl/Documents/Wykaz_szkodliwosci_2015.pdf
Zaświadczenie może mieć dowolną formę pisemną. Powinno zawierać nazwę kierunku studiów oraz występujące czynniki szkodliwe. Politechnika Śląska nie wymaga zaświadczenia od lekarza medycyny pracy. Akceptowane są również kopie zaświadczeń z badań okresowych, jeśli w miejscu pracy występują takie same czynniki szkodliwe.
W przypadku nieuzyskania od lekarza rodzinnego lub lekarza medycyny pracy zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do studiowania na kierunku, na którym kandydat na studia będzie narażony na działanie czynników szkodliwych, kandydat zakwalifikowany do przyjęcia w momencie składania dokumentów zobowiązany jest podpisać stosowne oświadczenie, którego wzór dostępny jest pod adresem: http://rekrutacja.polsl.pl/Documents/Oswiadczenie_studenta_ds_badan_lekarskich.pdf. W oświadczeniu kandydat wyraża zgodę, na przeniesienie na inny, zaproponowany przez uczelnię kierunek studiów, na którym nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia - w przypadku zaistnienia przeciwskazań zdrowotnych wykrytych w trakcie badań lekarskich przeprowadzonych na studiowanym kierunku na I roku studiów. Jednocześnie informujemy, że trakcie trwania pierwszego roku studiów studenci będą kierowani na obowiązkowe badania lekarskie na zlecenie Uczelni.

Analogiczne zasady dotyczą kandydatów na studia III stopnia (doktoranckie). Wykaz czynników szkodliwych występujących na poszczególnych dyscyplinach jest dostępny na stronie: http://rekrutacja.polsl.pl/Documents/Wykaz_szkodliwosci_dr_2015.pdf.
Wzór oświadczenia dla kandydatów na studia doktoranckie jest pod adresem:

Politechnika Śląska Facebook Twitter YouTube Informator o kierunkach