Poznaj Nas

TARGI

Targi są dobrą okazją do zapoznania się z ofertą kształcenia Politechniki Śląskiej. Możecie nas spotkać m.in. w Warszawie, Rzeszowie, Oświęcimiu, Katowicach, Opolu, Bielsku-Białej, Bytomiu.

Jeśli chcą Państwo zaprosić nas na targi w swojej szkole prosimy o kontakt z Biurem Promocji: tel. 32 237 19 69, e-mail: promocja@polsl.pl

Zwiedzanie

Jesteśmy uczelnią otwartą, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dydaktyczną, bazą wykładową i atmosferą środowiska akademickiego. Czekamy na zgłoszenia Państwa wizyt grupowych na Politechnice, podczas których zaprezentujemy teren kampusu, sale wykładowe i wybrane pracownie. Istnieje możliwość uczestniczenia w wykładach popularno-naukowych z wybranych dziedzin, które odbywają się na wydziałach uczelni.

Na zgłoszenia czekamy w Biurze Promocji: tel. 32 237 11 99, e-mail: promocja@polsl.pl

Dni Otwarte

Dni Otwarte organizowane są na Politechnice od wielu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów na studia. Organizowane są zwykle w kwietniu, czyli przed rozpoczęciem rekrutacji na studia. Są doskonałą okazją do poznania uczelni: zwiedzanie wydziałów, laboratoriów oraz zapoznania się z zasadami rekrutacji.

Ostatnia edycja odbyła się 30 kwietnia.

Dziewczyny na Politechniki!

Kampania “Dziewczyny na Politechniki!” to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet. Idea projektu narodziła się w roku 2006, a zainicjowana została przez Konferencję Rektorów Polskich Uczeln i Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy, za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponad gimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. Politechnika bierze udział w akcji, a Bieg w Kasku organizowany na naszej uczelni cieszy się wielkim zainteresowaniem uczestniczek i jest jednym z najliczniejszych w Polsce!

Font Resize
Contrast