Poznaj Nas

TARGI

Targi są dobrą okazją do zapoznania się z ofertą kształcenia na Politechnice Śląskiej. W tym roku byliśmy na targach edukacyjnych w  Oświęcimiu, Jastrzębiu Zdroju, Warszawie, Rzeszowie, Mikołowie, Bielsku-Białej, Katowicach, Bytomiu, Żorach i Zabrzu.

Jeśli chcesz zaprosić nas na targi w swojej szkole prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Pawlaczek- Kowalską z Biura Promocji tel. 32 237 19 69, e-mail: magdalena.pawlaczek-kowalska@polsl.pl

Zwiedzanie

Jesteśmy uczelnią otwartą, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dydaktyczną, bazą wykładową i atmosferą środowiska akademickiego. Czekamy na zgłoszenia Państwa wizyt grupowych na Politechnice, podczas których zaprezentujemy teren kampusu, sale wykładowe i wybrane pracownie. Istnieje możliwość uczestniczenia w wykładach popularno-naukowych z wybranych dziedzin, które odbywają się na wydziałach uczelni.

Na zgłoszenia czekamy w Biurze Promocji, tel. 32 237 11 99, e-mail: promocja@polsl.pl

Dni Otwarte

Dni Otwarte organizowane są na Politechnice od wielu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów na studia. Organizowane są zwykle w kwietniu, czyli przed rozpoczęciem rekrutacji na studia. Są doskonałą okazją do poznania uczelni: zwiedzanie wydziałów, laboratoriów oraz zapoznania się z zasadami rekrutacji.

Ostatnia edycja odbyła się 11 kwietnia.

Dziewczyny na Politechniki!

Kampania “Dziewczyny na Politechniki!” to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet. Idea projektu narodziła się w roku 2006, a zainicjowana została przez Konferencję Rektorów Polskich Uczeln i Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy, za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponad gimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. Politechnika bierze udział w akcji, a Bieg w Kasku organizowany na naszej uczelni cieszy się wielkim zainteresowaniem uczestniczek i w tym roku był najliczniejszy w Polsce!

Font Resize
Contrast