• Opis
  • Dodatkowe informacje

Opis

TRANSFORMACJA ENERGETYCZNA

Miejsce odbywania się zajęć:

Wydział Elektryczny
Gliwice, ul. Akademicka 2A,
tel. 32 237 12 47

CZAS TRWANIA
STUDIÓW

1 rok / 2 semestry

UZYSKANY
TYTUŁ

inżynier

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwent studiów podyplomowych Transformacja energetyczna posiada wiedzę z zakresu aktualnych trendów związanych z transformacją energetyczną. Jego ugruntowana wiedza z zakresu wykorzystywanych technologii odnawialnych źródeł i magazynów energii oraz zrozumienie ich wpływu na środowisko naturalne pozwalają na efektywne działanie w nowoczesnym i podlegającym ciągłym zmianom sektorze energetycznym. Absolwent posiada również znajomość ograniczeń stosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, uwzględniając aspekty techniczne, legislacyjne, ekonomiczne i społeczne.

W praktyce absolwent potrafi dobrać odpowiednie technologie wytwórcze oraz magazyny energii dla wybranego obszaru bilansowego, takiego jak dom jednorodzinny, zakład przemysłowy, spółdzielnia energetyczna czy klaster. Ma również umiejętności zastosowania odpowiedniej aparatury pomiarowej, planowania i wykonania serii pomiarów z wykorzystaniem metod prowadzenia pomiarów oraz opracowania wyników dotyczących parametrów elektrycznych i efektywności energetycznej.

Absolwent wykazuje zdolności do wykorzystania narzędzi wspomagających prowadzenie audytu energetycznego, symulacji pracy źródeł pogodowo zależnych oraz regulacyjno-bilansujących, a także do interpretacji i oceny otrzymanych wyników symulacyjnych. Na ich podstawie jest w stanie przedstawić propozycje wdrożenia rozwiązań technicznych. Potrafi również przeprowadzić wstępną analizę ekonomiczną proponowanych rozwiązań.

Dzięki zdolnościom do pozyskiwania informacji na temat nowoczesnych rozwiązań technicznych, ich funkcjonowania oraz aspektów ekonomicznych i finansowych, absolwent potrafi dokonać selekcji i krytycznej oceny materiałów oraz poprawnie je wykorzystać w tworzeniu założeń projektów związanych z audytem energetycznym, doborem źródeł odnawialnych i magazynów energii.

Rozumiejąc, że transformacja energetyczna wiąże się również z aspektami pozatechnicznymi, jest gotów do prezentowania uzyskanych wyników i ich merytorycznego uzasadnienia oraz do budowania relacji w środowisku zawodowym, co sprawia, że jest cenionym specjalistą zdolnym do pracy w dynamicznie zmieniającym się sektorze energetycznym.

KRYTERIA PRZYJĘĆ

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów studiów wyższych z uzyskanym co najmniej 6 poziomem PRK kwalifikacji pełnej na dowolnym kierunku, którzy chcą zdobyć kompleksową wiedzę, umiejętności i kompetencje z transformacji energetycznej.

PLAN STUDIÓW

W K L S P
Transformacja energetyczna 14 4
Źródła odnawialne 10 20
Budownictwo energooszczędne i efektywność energetyczna 4 16
Społeczności energetyczne 8 14
Rola energoelektroniki w transformacji energetycznej 16 24
Finansowanie transformacji energetycznej 8 4
Innowacyjne technologie systemów elektroenergetycznych 16 16
Elektromobilność 8 12
Pomiary w energetyce 10 12
Projekt końcowy 4

WYSOKOŚĆ OPŁATY

9 400 zł (4 700 zł/semestr)

CZAS TRWANIA STUDIÓW

2 semestry

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia odbywają się głównie w soboty od godz. 8.00 oraz w wyjątkowych przypadkach w niedziele.

KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI

mgr Żaneta Auguścik – sprawy administracyjne
tel. 32 237 12 47

dr inż Krzysztof Bodzek, Kierownik studiów – sprawy merytoryczne
tel. 607 921 749

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Dodatkowe informacje

Stopien

Podyplomowe

Język

Polski

Kierunek

Transformacja energetyczna

Miasto

Gliwice

Rekrutacja

Letnia

Wydział

Wydział Elektryczny

Font Resize
Contrast