INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE MATERIAŁOWE II STOPIEŃ

Absolwenci kierunku Inżynieria i Technologie Materiałowe posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu najnowszych trendów badawczych i technologicznych, w szczególności dotyczących wytwarzania i badania materiałów metalowych, kompozytowych, polimerowych, ceramicznych, specjalnych i funkcjonalnych o programowalnych własnościach, amorficznych i nanokrystalicznych, technologiach ich przetwórstwa, łączenia oraz zabezpieczania i modyfikacji powierzchni, a także problemów i zagadnień nowoczesnego i kompleksowego projektowania, wytwarzania oraz kontroli jakości gotowych wyrobów stosowanych w branży automotive, przemyśle lotniczym, energetycznym, budowlanym, kolejowym i innych.
Stały, wieloletni kontakt pracowników Wydziału Mechanicznego Technologicznego z partnerami przemysłowymi, dodatkowo urealnia problemy i zagadnienia omawiane i rozwiązywane na zajęciach dydaktycznych. Podejmowana współpraca stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby przemysłu, w aspekcie pozyskiwania nowej i wyspecjalizowanej kadry pracowniczej Absolwentów inżynierów i magistrów. Oferta kształcenia zorientowanego na rozwiązanie problemu, oparta o realizację projektów: PBL (Project Based Learning), inżynierskich, badawczych, w tym inicjowanych w ramach Studenckich Kół Naukowych oraz zajęć w postaci konwersatorium, wspierana otwartym dostępem do nowoczesnej bazy laboratoryjnej i indywidualnego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą dydaktyczno-naukową zapewnieni studentowi kierunku Inżynieria i Technologie Materiałowe doskonalenie umiejętności zarówno miękkich – łatwego komunikowania się, szybkiego reagowania na zmiany oraz umiejętność pracy zespołowej, jak i twardych- kompetencji specjalistycznych, wiedzy merytorycznej, a także niezbędnych umiejętności praktycznych.
Absolwenci kierunku Inżynieria i Technologie Materiałowe znajdują zatrudnienie zarówno w małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstwach wielu gałęzi przemysłu, m. in. motoryzacyjnego, lotniczego, obrabiarkowego, elektronicznego, metalurgicznego, ceramicznego, tworzyw sztucznych oraz sprzętu bioinżynieryjnego w sektorze badawczo-rozwojowym i jednostkach naukowych.

Nazwa przedmiotu Liczba godzin w sumie
stacjonarne
JĘZYK OBCY I 30
HES 1 (ZAJĘCIA Z DZIEDZINY NAUK HUMANISTYCZNYCH, EKONOMICZNYCH I SPOŁECZNYCH –
ZAJĘCIA DO WYBORU: EKONOMIKA PRZEDSIĘBIORSTW, PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
GOSPODARCZEJ, TWORZENIE MODELI BIZNESOWYCH, KSZTAŁTOWANIE
WIZERUNKU FIRMY I METODY NEGOCJACJI, TECHNIKI POZYSKIWANIA ŚRODKÓW
FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ B+R PRZEDSIĘBIORSTWA)
30
FIZYKA METALI I INNYCH MATERIAŁÓW INŻYNIERSKICH 75
PLANOWANIE EKSPERYMENTU I STATYSTYCZNA OCENA WYNIKÓW BADAŃ 60
KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE W INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ 60
PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE 120
SUMA 375
Nazwa przedmiotu Liczba godzin w sumie
stacjonarne
JĘZYK OBCY II 30
HES 2 (ZAJĘCIA Z DZIEDZINY NAUK HUMANISTYCZNYCH, EKONOMICZNYCH I SPOŁECZNYCH
– ZAJĘCIA DO WYBORU: WARSZTATY KOMPETENCJI MIĘKKICH, ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI,
INFORMACJA NAUKOWA I PATENTOWA, KOMUNIKACJA SPOŁECZNA,PRACA ZESPOŁOWA)
30
PRACA PRZEJŚCIOWA 15
PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE 300
SUMA 375
Nazwa przedmiotu Liczba godzin w sumie
stacjonarne
ZAJĘCIA WYBIERALNE Z UBZO 30
SEMINARIUM DYPLOMOWE 30
PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA
PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE 150
SUMA 210
Font Resize
Contrast